Wyrównanie płytki paznokci
Paznokcie

Wyrównanie płytki paznokci

Lubię zwracać uwagę na detale, ponieważ nawet mała niedoskonałość potrafi zepsuć cały efekt. Dlatego często proponuję moim Klientkom wyrównanie płytki paznokci. Zabieg stosuję zwykle przy pedicure, a finalny efekt idealnie gładkich i równych paznokci sprawia, że aż chce się ubrać klapki lub sandały.

Kiedy wyrównywać?

Nasze paznokcie u stóp są narażone na różne niebezpieczeństwa: wilgoć wewnątrz butów, przemoczenie, przegrzanie, uszkodzenia mechaniczne. Poza tym tak jak każda z nas jest inna i wyjątkowa tak różne są nasze paznokcie – u jednych kruche i delikatne o naturalnie smukłej i wydłużonej płytce, u  innych kruche i łamliwe, zgrubiałe lub niechętne do rośnięcia poza obręb opuszków palców. To wszystko sprawia, że czasem potrzebna jest drobna interwencja. Najlepiej zdecydować się na wyrównanie płytki paznokci, gdy po prostu zaczyna nam przeszkadzać ich chropowata powierzchnia i mimo stosowania lakierów ich estetyka zwyczajnie przestaje się nam podobać.

Dobra baza to podstawa

Zanim przejdziemy do malowania paznokcie należy dokładnie przygotować. Warto poświęcić temu trochę czasu i zaangażowania ponieważ im dokładniej zeszlifujemy nierówności tym lepszy będzie finalny efekt. Gdy już płytka ma właściwą gładkość i kształt przechodzimy do kolejnego etapu, czyli wyboru i aplikacji bazy. Moim zdaniem najlepsza do delikatnego wyrównywania płytki paznokciowej jest baza Semilac Leveller base. Kolejne etapy przeprowadzamy tak jak w przypadku zwykłego hybrydowego pedicure, czyli dobieramy wybrany kolor i nakładamy TOP. Do przedstawionej stylizacji wybrałam żywą barwę Semilac  Tutti Frutti 133, którą pokryłam lakierem Semilac Top No wipe.

Cena z materiałami i dojazdem to 75 zł

O naprawianiu niedoskonałości paznokci pisałam również tutaj i tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *