Manicure w kolorach ziemi
Paznokcie

Manicure w kolorach ziemi

Kolory ziemi to nie tylko brązy, wiele minerałów ma zaskakujące barwy, które idealnie uzupełią jesienną stylizację. Manicure w kolorach ziemi oznacza stonowane, głębokie barwy inspirowane naturą. Dziś chciałabym pokazać Wam barwy inspirowane pewnym specjalnym kamieniem – poznajcie turkus.

Turkusy tu i tam

O turkusach ostatnio jest szczególnie głośno w świecie niekoniecznie związanym z modą i stylizacją paznokci – mowa tu o środowisku biznesowym i branży start-upów. Być może słyszałyście o turkusowym zarządzaniu i o turkusowych organizacjach. Turkusowe firmy “opierają się na pracy zespołowej, która będzie dawała każdemu poczucie sensu życia, pozwalała na rozwój, oferowała przestrzeń dla kreatywności i innowacyjności.” (za Wikipedia)

Dlaczego o tym piszę? Bo te skojarzenia z turkusem naprawdę funkcjonują, a barwę tego nie-szlachetnego, a jednak pięknego kamienia chcę Wam przedstawić w kompletnie innym kontekście. 🙂

Manicure w kolorach ziemi – czas na barwę turkusu

Niedawno pisałam o kolorach jesieni 2018 – barwy ziemi są w modzie. Ciemne, głębokie, a jednak nieco przygaszone kolory dochodzą do głosu gdy dni stają się krótkie i zimne. Nasz turkus również występuje w swej ciemnej, choć na pewno nie ponurej odmianie. W mojej stylizacji ten jasny kamień otrzymał głęboki połysk i barwę wpadającą mocno w zieleń. Tak na dobrą sprawę długo zastanawiałam się czy jest bardziej turkusowy czy szmaragdowy, ale ostatecznie to chyba nie ma znaczenia. Nie będziemy mierzyć turkusowatości turkusu 😉

Materiały i cena

Bazę – jak w większości moich ostatnich stylizacji, stanowi Semilac extend 5in1 soft beige 801. Kolor – mniej lub bardziej turkusowy to zasługa MylaQ M048 My mysterious garden, a połysk to sprawka Semilac TOP no wipe.

Cena za hybrydowe paznokcie dłoni z dojazdem to 65 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *