Kontrast w stylizacji paznokci
Paznokcie

Kontrast w stylizacji paznokci

Stylizacje wykorzystujące podobieństwo zwykle przeważają. Klasyczne jednakowe płytki paznokci to standard używany zarówno przy stylizacjach wykorzystujących jedną barwę jak i przy frenchu. Ciekawe efekty można osiągnąć również wykorzystując kontrast w stylizacji paznokci.

Tym razem na jesiennej palecie barw poruszamy się w granicach szarości, fioletu, delikatnego różu oraz granatu. Cztery paznokcie każdej dłoni pomalowałam liliowym lakierem hybrydowym. Daje on bardzo ciekawy odcień – coś pomiędzy szarością, różem, a fioletem. Jest delikatny, ale jednak dość ciemny dlatego obawiałam się, że cała stylizacja mogłaby wyjść nieco zbyt mdła.

Pomyślałam, że dobrze byłoby przełamać monotonię tej niezbyt wyrazistej różowej szarości robiąc z niej tło. Potrzebne było ożywienie, które osiąga się przez kontrast w stylizacji paznokci. Rozwiązaniem okazał się głęboki ciemnoniebieski kolor, który nałożyłam na płytki paznokciowe palców serdecznych. Teraz cały pomysł nabrał stosownej równowagi. Jest ciemny i stonowany, a jednocześnie udało się pożegnać jego mdławy charakter. Teraz stylizacja idealnie wpisuje się w kanon tegorocznych barw jesieni. Jest idealnym rozwiązaniem na co dzień.

Zasada kontrastu

Warto wiedzieć czym jest kontrast i jak można go zastosować. Za Wikipedią: Kontrast – uwydatniona różnica, przeciwieństwo lub przeciwstawienie elementów obrazu bądź rzeźby. Kontrast służy do podkreślenia i zaakcentowania wybranych elementów dzieła. Może też służyć do podkreślenia nastroju pracy, na przykład przydawać niepokoju i niepewności. Różnica między dwoma zestawianymi ze sobą przedmiotami lub zjawiskami dotycząca na przykład barwy, kształtu lub faktury.

Kontrast w stylizacji paznokci – materiały

Bazę, jak w wielu moich stylizacjach, stanowił Semilac extend base, szaro-różowy kolor to Lily Angel 103, a kolor przeciwstawny potrzebny do uzyskania ciekawego kontrastu to Sleek shine matrix, (kolor nr 47 ). Całość wykończyłam na wysoki połysk, by to osiągnąć użyłam Semilac top no wipe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *