Czy french manicure jest modny
Paznokcie

Czy french manicure jest modny?

Jeśli czytacie na bieżąco moje wpisy to pewnie wiecie, że uwielbiam ten rodzaj malowania, ale doszłam do wniosku, że muszę sobie i Wam zadać pytanie “czy french manicure jest modny?” Nie wszystko co lubimy jest modne, nie wszystko co modne da się polubić. Dziś zastanowimy się gdzie na tej skali znajduje się jedna z moich ulubionych stylizacji.

French, french i jeszcze raz french

Już kilka razy opisywałam moje realizacje i pokazywałam Wam, że french manicure niejedno ma imię. Był klasyczny, delikatnie różowy french manicure, pedicure, oraz nowoczesny-minimalistyczny mat.

Jakie stylizacje są teraz modne?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie, różne artykuły i zestawienia podsuwają rozbieżne pomysły. Jedni wskazują na wzory (np. gwiazdki) inni na stonowane kolory, czerwienie, błękity, barwy ziemi. Jeszcze gdzie indziej można przeczytać, że krótkie i naturalne paznokcie to nadchodzący trend. Da się również zauważyć, że popularność zyskują lakiery z metalicznym efektem. Do tego sugeruje się, by zaokrąglona płytka zastępowała piłowanie na kwadratowo. Gdzie w tym wszystkim jest french? Nie ma. A jednak…

Finalne pytanie: czy french manicure jest modny u progu jesieni 2018?

Nie, nie jest modny, nie w sensie wystąpień celebrytek i artykułów zamieszczanych w kobiecych magazynach i portalach. I z drugiej strony: tak, jest modny ponieważ subtelność, delikatność i dbałość o detale chyba nigdy nie utraci popularności. Przynajmniej mam taką nadzieję bo ten styl jest mi szczególnie bliski. A Wy, lubicie french manicure?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *